Gwoemul / The Host (2006)


gwoemul1

Nepřiměřené množství formaldehydu v řece Han má na svědomí zmutovaného tvora, který je jedním z vůbec nejkvalitnějších v historii kinematografie, ovšem neprávem zapadl mezi hromadou dalších. A k jako takovému se také váže několik zajímavostí: Režisér údajně představoval na place všechny pohyby příšery, aby se herci ve finále pohybovali podle digitálního monstra. K efektu zanořování monstra do vody, byly používány kovové barely házené z větší výšky. Úvod filmu je postaven na skutečné události: V roce 2000 doktor McFarland vypustit formaldehyd do stoky, která vedla do řeky Han. To jsou věci!

gwoemul2

Podstatné je, že šest let po události se látky ujal uznávaný režisér (především sociálních a jiných dramat) Joon-ho Bong, od kterého zřejmě většina z nás zná především krimi Pečeť vraha, a potvoru nechal patřičně vymazlit. Už po uvedení se začalo intenzivně diskutovat o dvojce, ale dlouhá léta se nic nedělo. Na začátku roku 2013 vypadl ze studia jakýsi trailer, který je předzvěstí, že Gwoemul 2 by skutečně mohl být na cestě do kin a na DVD. Na trailer se podívejte, rozhodně potěší a to i závěrečná část, která ukazuje, jak se takové filmové monstrum točí.

Gwoemul (2006)
The Host (EN)
Mutant (CZ)
Gwoemul 2
The Host 2 (EN)

Gwoemul / The Host (2006)

Hodnocení:


Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ohákněte se na nejbližší brutální koncert. Letos letí trička Metallica a tričko Kiss, kromě toho také Iron Maiden, nebo Depeche Mode.