Sharknado! Nejblbější útok žraloků na nejblbější herce

Předně je třeba přiznat, že titulek nezní moc lichotivě a je zcela pravdivý, ovšem kdo zná studio Asylum, už pravděpodobně ví, co může čekat a tudíž nebude pohoršen. Asylum má totiž na žraločí horory jakýsi fetiš a v poměrně pravidelných intervalech sází na pulty prodejen megasračky se žraloky v různých obludných formách, jako je třeba paryba s dvojitou hlavou, nebo žralok útočící na Stephena Baldwina (což je opravdu nenormální). Konzumenti těchto DVD pocházejí především z dosud neobjevených civilizací, kde ještě fungují videopůjčovny a především z řad skalních fanoušků Asylumu. Tato dílka jsou totiž tak blbá, až jsou zábavná. Všechna spojuje několik prvků: Digitální triky, které byste spíchli na počítači Atari, naprosto otřesné výkony hlavních protagonistů, několikrát se opakující scény, debilní dialogy, debilní děj a naprostá absence režie. Dohromady to udělá neodolatelný koktejl určený vyznavačům béčkových hororů.

 

Sharknado (nebo chcete-li Žralokonádo, jak jej počeštil distributor) je ale přece jen v něčem jiné. Lze jej považovat za jakýsi vrchol debilních filmů se žraloky od Asylumu. Snímek se dočkal větší pozornosti, než jemu podobné předtím, a studio před uvedením provedlo patřičnou marketingovou masáž. A vyplatilo se to. Krátce po premiéře se vyrojilo nezvyklé množství recenzí a sociálními sítěmi prolétly posměšné statusy i vážně míněné pochvaly. Po několika dnech se začalo mluvit o dvojce a dokonce vzniklo několik návrhů prvních plakátů.

 

Sharknado je sice stejně hloupé jako předchozí hovadiny Asylumu, ale přece jen je o dost zábavnější. Ty naivní hlouposti jsou zde totiž hnány do absurdních rozměrů. A o co tu tedy jde? Kdesi v oceánu, se díky hurikánu David, zvedlo vodní tornádo, které z moře vytahalo celkem slušnou várku žraloků a řítí se na město. Zajímavé je, že tornádo vytáhlo jenom žraloky, ostatní ryby jsou v pohodě. Tornádo – nyní již žralokonádo – čas od času nějakého toho pasažéra odhodí, aby se pustil do zmateně pobíhajících obyvatel přímořského městečka. Hahahaha. Jenže kdesi dole také výhružně vzhlíží těžce zapadlá hvězda Ian Ziering a brousí řetěz motorovky na stovky útočících zvířat. Po několikaminutách strávených s kdysi oblíbeným rozmazleným frackem z Breverly Hills 90210, se nedivíme, že propadl tak hluboko. Slušně mu přitom sekunduje další béčková herečka Tara Reid. Oba jsou ve filmu navíc, jinak tu ale nic není zbytečně. Dočkáme se výbuchů, střílení ze všeho co se najde na ulici, kolize vrtulníku, útoku obřího ruského kola, záchrany školního autobusu, která se točila šest dní (patrně kvůli Zieringově neschopnosti) a především obřích žraloků a žraloků kladivounů a žraloků tygřích i všech ostatních žraloků, kteří žerou oběti na ulici, až se skoro nechce ústřední partičce fandit.

 

Sharknado je ptákovina na entou a myslíme, že Sharknado 2 bude podobně výživné, nebo dokonce výživnější. Mohla by se z něj stát jakási značka studia, kultovní série, nebo něco podobného. A přestože filmy Asylumu nejsou kdovíjak nákladné budeme si na ní muset chvíli počkat. Mezitím se jistě ale dočkáme celé řady jiných žraločích úchyláren.

Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Ohákněte se na nejbližší brutální koncert. Letos letí trička Metallica a tričko Kiss, kromě toho také Iron Maiden, nebo Depeche Mode.